مشتریان محترم حفظی توجه داشته باشند که تنها شماره های 20-66956917-021 و شماره های داخل بخش تماس با ما معتبر میباشند. جهت پشتیبانی سریع و ارسال اطلاعات محصول از طریق واتساپ با شماره 09198826082 ارتباط برقرار نمایید.

تذهیب طلاکوب

ارسال و نمایش این صفحه به دیگران

تذهیب طلاکوب نوعی از تذهیب است که دارای حاشیه و نقوش طلاکوب شده میباشد. قبل تر با واژه تذهیب آشنا شده ایم. اما بار دیگر مایلیم تا به طور مختصر توضیح کوتاه راجع به آن بدهیم. تذهیب برگه ای است که در وزن های مختلف از کاغذ تولید میشود. به عنوان مثال تذهیب ۱۳۵ گرم و تذهیب ۱۲۰ گرم که دارای کاغذهای ۱۳۵ گرمی و ۱۲۰ گرمی هستند.

تذهیب طلاکوب به علت هزینه تولید بالاتر، نسبت به تذهیب های معمولی اندکی گرانتر میباشد. این نوع از تذهیب دارای رسمیت بیشتری میباشد به طوریکه در فرهنگ عامیانه ما هرچیزی که درش از رنگ طلایی استفاده شده باشد دارای ارزش بیشتری بوده و پرستیژ بالاتری را نسبت به کار ارائه میدهد. البته واژه طلاکوب به این معنی نیست که تمام حاشیه ها و نقوش تذهیب به صورت طلاکوب شده تولید میشود. اگر یک تذهیب تمام طلاکوب باشد ظاهر زیبایی را نخواهد داشت. نشر حفظی برای انتخاب بخش هایی از تذهیب که باید طلاکوب شود وقت بسیاری را صرف میکند تا مطمعن شود کار به هیچ وجه از رنگ طلایی اشباع نشده و به زیباترین حالت خود در پروسه تولید قرار گیرد. در هر صورت در اکثریت تذهیب طلاکوب از رنگ طلایی استفاده شده و مابقی نسبت به نوع نقش از رنگ طبیعی خود نقش استفاده میشود.

چند نمونه از تذهیب طلاکوب را میتوانید در زیر مشاهده نمایید:

 

تذهیب طلاکوب

تذهیب طلاکوب

تذهیب طلاکوب

تذهیب طلاکوب

تذهیب طلاکوب

تذهیب طلاکوب

error: جهت حفظ کپی رایت، راست کلیک غیرفعال است